5000 TL ye Sistem Tavsiyesi Masaüstü 2019 - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler

eminmutlu
Konu Sahibi
Teşekkür etti: 0

5000 TL ye Sistem Tavsiyesi Masaüstü 2019

07 Oca 2019

Merhaba dostlar bugün sizlere hem ileriye dönük ama aldığınızda sizi 4-5 yıl idare edicek ve fiyatı durumunda rakipleri arasında eşi benzeri olmayan ve oyun performansı bakımında rakiplerini geride bırakan bir sistem derledik. Umarım beğenirsiniz.

Sapphire RX590 Nitro+/Sapphire RX580 Pulse

RX590 seçmemin sebebi fiyatının GTX1060 bezneri bir durum gösterirken performans bakımından GTX1070 ile kapıştığını görüyoruz. Başlıkta da fark ettiğiniz gibi RX580 de koydum. Sebebi ise RX590 seçtikten sonra bütçeyi çok az bi farkla açıyor ama tam bütçemiz 5000TL olduğundan alternatif olarak RX580 koydum. Tavsiyem az daha verip RX590’dan yanadır.

AMD Ryzen 5 2600

Sistem sadece oyun için değil hem ileride çıkıcak oyunlar hemde montaj vb. uğraşan arkadaşlar için çok çekirdekli AMD’nin Ryzen serisinden 2600’ü kullandım. Fiyatı bakımından gerçekten güzel bir işlemci.

Asus PRIME B350M-K

Anakart tarafında hem overclock(hız aşırtma) destekleyen hemde ucuz bir anakart olsun istedim. Bu anakart benim her isteğimi karşıladığından seçtim.

ADATA XPG GAMMIX D10

ram
ADATA ülkemizde adını duyurmamış köklü şirketlerden biridir. Kaliteşli ve fiyat/performans ürünler üreten bu firmanın 2 tane 8GB 2400ghz lik ramini sistemde bulundurmak istedim. Gerçekten güzel bir iş çıkarıyorlar.

PowerBoost VK-G1008S

Sistemimizde çok şık olmayan ama soğutması bakımından gerçekten çok iyi olan bu kasa hem ucuz hemde fiyatına göre rakipleri arasında daha şık bir tasarıma sahip olması ile 1 adım öndedir.

Cooler Master Elite V3 600W

Psu tarafında sistemimiz asgari koşullara göre pahalı bir sistem olduğu için güvenlik açısından kaliteli bir psu seçtik. Kasadan kıstığımız para ile psu aldık istediğiniz takdirde psudan kısıp kasaya vererek daha şık bir kasaya sahip olabilirsiniz.

Seagate 3.5″ 1TB Barracuda 7200Rpm

Bütçemizi sistemimizde ki performansı son raddeye çekebilmek için sonradan parça değişimi zor olan ekran kartına ayırdık. Sistemimizde ssd olmamasının nedeni bu. Ssd veya hdd parçaları sonradan sisteme eklenebilir ama bir ekran kartı kolay kolay değiştirilemez.

Resim

kaynak:oyuncurehberim

Etiketler:

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir