Kazanlı ütü tavsiyesi istiyorum - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler

SmileSomewhat
Konu Sahibi
Teşekkür etti: 0

Kazanlı ütü tavsiyesi istiyorum

28 Ara 2018

Kazanlı ütü almayı düşünüyorum arkadaşlar, sizce kazanlı ütüler nasıl tavsiye eder misiniz? Çok ses yapıyor diyorlar fiyatları da normal ütülere göre pahalı almaya değer mi kullananlar yorum yapabilir mi acaba?

Etiketler:

mehtapyildirim

Re: Kazanlı ütü tavsiyesi istiyorum

28 Ara 2018

benim tavsiyem tefal yönünde olacak zira philips beyan ettiği basınç değerlerinden daha düşük reel çalışma basıncına sahip. tefal'in basınç beyanları ile reel çalışma basıncına çok yakın.

ayrıca kazanlı diye düşündüğünüz sistemler artık kazanlı değil! eski tip kapalı kazan yerine evaporatör ya da küçük bir basınç odası kullanılıyor. bir de dışarıdan kazanlı zannettiğiniz ama kazan falan içermeyen, bir pompa ile suyu direkt ütü tabanına gönderip klasik ütü gibi buhar elde eden modeller var.
buna aldanmamak için bu kazanlı gibi görünen modellerin ütü kısımlarını elinize alın ve el kararı tartın! eğer ütü gerçekten ağır ise bu ürün direkt tabana suyu pompa ile gönderen kazanlı gibi görünen ama olmayan tipten bir üründür! zira bu tip üründe buhar tabanda elde edildiği için taban kalın olmalı, ısıyı daha uzun süre absorbe etmeli ki sürekli buhar elde edilme performansı yüksek olsun. bu tip ürünleri philips daha sık kullanıyor.
diğer tip ürünlerde ütü tarafı ağır değildir çünkü buhar, basınçlı kap içinde hazırlanır ve ütüye sadece çıkış için gönderilir! bu tip ürünleri ise tefal daha sık kullanıyor.

guleryesil

28 Ara 2018

philips GC 9630 tavsiye ederim

serkarn21

28 Ara 2018

eşim kazanlı ütü istediğinden beri bende 2 haftadır araştırma içerisindeyim, hepsiburada, n11, gittigidiyor daki tüm yorumları okudum sonuç var mı derseniz aslında tam yok ama yakınlık duymaya başladım, hatta amazon.com a ve kadınlar kulübü sitelerine bile baktım kiminde philips kiminde tefal önerilmiş, ütü çoğumuza yabancı doğal olarak, bende şöyle bir fikir oluştu onuda sizinle paylaşmak istiyorum.

tefal fransız malı philips hollanda, teknolojik olarak philips önde diyebilirim perfectcare modellerinde herşey otomatiğe bağlanmış ısı buhar kumaş seçimine göre kendi karar veriyor ama bu kadar akıllı olması avantajmı dezavantajmı ona karar veremiyorum, görsel ve hafiflik olarak kesinlikle philips tefalin önünde o bir gerçek, tefal de dijital çalışıyor ama hala düğmeler ve ayarlar mevcut, işte bence ince nokta burası tama otomatikmi manuelmi bu size kalmış artık. buhar basıncı yükseldikçe fiyat da yükseliyor benim de gözüm philipsin gc9630 unda kaldı. tek sıkıntım bu kadar teknolojinin buluştuğu bir ütü uzun ömürlü olurmu yaklaşık 1000 tl veripte bir kaç sene sonra işe yaramaz hale gelirse gerçekten kazık yemiş olurum,

servis de ön planda okuduklarıma göre iki markada pek başarılı değil servis konusunda, benim fikrim sonuç kesinlikle tercih meselesine geliyor hangisine yakın hissediyorsan onu almalısın

edit: araştırmalarım devam ederken öğrendiğim bir kaç faydalı bilgiyi aktarayım

philips in kullandığı akıllı elite teknolojisinin basitliği şaşıttı beni 1-2 düğmeden başka bir ayar gerektirmeyen tüm kumaşlarda kullanılan özelliğin sırrı ütü tabanının düşük sıcaklıkta kalıp buhar performansıyla kırışıklıkları açmasıymış yani kumaşı tanıyıp ona göre bir müdahelede bulunmuyor sadece basitçe sıcaklık her zaman düşük buhar yüksek mantığı, çok kafama yatmadı açıkcası iyi bir özellik ama ayarlarla oynayıp değiştirme seçeneğin yok

bu arada kaba saba biraz ama bosch un TDS38311TR modeline gözümü diktim ama son karara varmadım daha hadi hayırlısı

harunsert

28 Ara 2018

Philips kazanlı ütüleri tavsiye ederim.

fatmatas

28 Ara 2018

valla arkadaşlar kazanlı ütülre çok iyi , zamandan tasarruf, emekten tasarruf ettiriyor, ben Bosch ütüyü aldım sanırım 5-6 ay oldu çok memnunum, çok araştırdım philips tefal de kötü değil ama bu iki markada akıllı ütü dedikleri olay şu sıcaklık en hassas kumaşı yakmayacak derecede kalıyor, yani kumaşı tanıma özelliği yok, sadece basitçe örn 70 C dereceyi geçmiyor taban sıcaklığı kırışıklık açmayı buhara bırakıyor, akıllı falan değil anlıycanız, reklam aldatmacası var o yüzden bosch aldım hem akıllı modu da var yani philipsin tefalin kullanım özellikleri onda da var ama isterseniz kot, keten, hassas ayarlayadabiliyorsunuz

yalnız şöyle bir gerçekte var, çok sık kullanılmayacaksa gerek de yok, yani çok daşart değil normal ütü de alınabilir, bizde çok sık kullanmıyoruz biraz da tercih meselesi

wemust

28 Ara 2018

Philips buhar kazanlı ütü alın arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim pişman olmazsınız.

sertunc45

28 Ara 2018

Tefal ve philips markaları en iyi buhar kazanlı ütülerdir hafif ve kullanışlı 2 markayı da tavsiye edebilirim.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir