En İyi Aksiyon Filmi Tavsiyeleri - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler
 
Kullanıcı avatarı
mehtapsayer
Konu Sahibi
Mesajlar: 25
Kayıt: 14 Şubat 2019
Konum: Ankara
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0
İletişim:

En İyi Aksiyon Filmi Tavsiyeleri

22 Şub 2019

Aksiyon filmlerini sevenler için tavsiyelerde bulunmaya devam ediyorum. Aksiyon macera filmleri pek çoğumuzun sevdiği ve bizi hop oturtan hop kaldıran filmlerdir. Aksiyon filmleri de kendi içinde türlere ayrılıyor tabi; aksiyon gerilim, tetikçi, sniper filmleri bile kategoriler halinde ayrılabiliyor!

Aksiyonu daha ön planda olan, gerek eski gerek yeni ama en iyi aksiyon filmleri alındı. Bu yüzden Avengers, Avatar, The Dark Knight, Matrix, Transformers, Terminator gibi filmler aranmamalı. Tüm aksiyon macera severlere tavsiye edebileceğimiz kaliteli, ünlü ve bazıları efsane olmuş filmleri sizlerle paylaşıyorum. Herkese iyi seyirler!

1- ZAMANA KARŞI

Yapımı : 2011 – ABD
Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim
Süre : 115dk

Resim

Gelecekte paranın yerini zaman alsaydı nasıl olurdu?
Doğduğunuz andan 25 yaşına gelene kadar yaşlanıyorsunuz ancak 25 yaşınızdan itibaren yaşlanmanız duruyor. İnsanlar yapmış oldukları harcamaları ve giderdikleri ihtiyaçlarını onlara ait olmayan zamanlarıyla ödüyorlar. Genel olarak günümüz dünyası içerisindeki kapitalist düzenin birebir aynısıdır. Film de anlatılanlar her ne kadar kapitalist düzeni eleştirse de insanın doğası gereği kast sistemi ve kapitalizmin yaşatılması gerektiğini de vurguluyor.

2- OYUN GECESİ

Yapımı : 2018 – ABD
Tür : Aksiyon, Komedi, Suç
Süre : 100d

Resim

Oyun oynamayı çok seven ve) yine bir oyun akşamı esnasında tanışıp evlenmiş bir çifttir. Bir akşam son derece gerçekçi bir ‘cinayet’ partisi düzenlenir. Ancak bazı şeylerin oyun olmadığına, gerçekten yaşanıyor olduğuna dair şüpheye düştüklerinde, tehlikeli bir durumla karşı karşıya olduklarını anlarlar.
Eğlenceli bir suç komedisi olan bu filmi izlemenizi ve filmin son saniyesine (Jeneriğin sonuna) kadar beklemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

3- DEADPOOL 2

Yapımı : 2018 – ABD
Tür : Aksiyon , Komedi , Macera
Süre : 119dk

Resim

En az ilk filmi kadar güzel olan Deadpool 2, kimsesiz çocuklar yurdunda çocuklara uygulanan mobbing , şiddet olaylarına değinerek ve ayrıca aile vurgusuyla ciddi bir olduğunu da gösteriyor.İlk filmden memnunsanız eğer bunu da kesinlikle izlemelisiniz.

4- ANNIHILATION

Yapımı : 2018 – ABD
Tür : Aksiyon , Fantastik , Macera
Süre : 115dk

Resim

Film, karantina altında sürekli incelenen, keşif grupları gönderilen ve The Shimmer (Parıltı) adı verilen yerin içerisine giren insanların geri dönmediği bir tür biyolojik alanın araştırılmasını konu alıyor.  Sonuna kadar doyurucu bir seyir zevki olan ve gizemini korumasıyla kesinlikle izlenilmesi gereken bir yapım.

5- ZİNCİRSİZ

Yapımı : 2012 – ABD
Tür : Aksiyon ,  Dram ,  Suç ,  Western
Süre: 165 Dak.

Resim

Film Amerikan İç Savaşı'nın iki yıl öncesinde Alman ödül avcısı bir doktor ile köle Django'nun yollarının kesişmesiyle hikaye başlıyor. Tüm kurgusunu siyah-beyaz ayrımı ve kölelik gibi zamanın en popüler konularından alsa da kara mizahla yoğrulmuş  bir Tarantino yapımı  Western filmi izliyoruz.
Dokunduğu hassas noktalarıyla, müziği ve oyunculuğuyla izlemeye değer bir film.

6- MAYMUNLAR CEHENNEMİ: Savaş

Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Bilim Kurgu,  Aksiyon,  Dram
Süre: 142 Dak.

Resim

142 dakikalık Maymunlar Cehennemi: Savaş, temposunu yaklaşık 90 dakika zirvede tutmayı başarıyor.
İnsanlar, maymunların peşine düşmüş ve bir ormanda yerlerini tespit etmişlerdir. Caesar liderliğinde bir ormanda sıkışıp kalan maymunlar, yaşanan olaylar sonrasında intikam hırsıyla Albay’ın peşine düşerler. Serinin son filmi size “ İnsanlar mı daha merhametli, yoksa hayvanlar mı? “ gibi bir soruyu düşünmenize yol açacak. İnsanlığın maymunlaştığı, maymunların insanlaştığı serinin son filmini izlemelisiniz.
Ayrıca her ne kadar serinin son filmi denilse de 1968 yapımı orijinal filmin başladığı noktaya geri dönerek muhtemel bir devam filmi de yapılabilir.

7- PANDORA

Yapımı : 2016 - Güney Kore
Tür : Aksiyon ,  Dram ,  Gerilim
Süre: 136 Dak.

Resim

İnsanların yarattığı ve ulusun kalkınmasını sağlayan o şey, şimdi onları yok etmek üzeredir. Kore'nin köylerinden birinde faaliyet gösteren yıpranmış bir nükleer santral deprem nedeniyle büyük bir tehlike geçirir ve insanların kendi yarattığı şeyi yine kendileri düzeltmesi gerekecektir. Jae ,ailesini ve ülkesini büyük bir faciadan kurtarmaya çalışır.
Not: Imdb puanının daha yüksek olmasını beklerdim. En az 7,5 olmalıydı.

8- KANLI ELMAS

Yapımı : 2006 - ABD ,  Almanya
Tür : Aksiyon ,  Dram ,  Suç
Süre: 143 Dak.

Resim

Birçok kıtada birçok ülkede yeraltı ve yerüstü kaynaklar için insanlar katledildi. Afrika bu zulme en çok mağdur kalan kıtalardan bir tanesidir. Afrika’da Kongo, Fildişi Sahilleri,  Angola ve Sierra Leone gibi bölgelerde çıkarılan elmaslar kaçakçılar tarafından Avrupa ve ABD’de satılıyor. Elde edilen parayla da silah alınıyor ve çocuklar “çocuk asker” haline getiriliyor.

9- ADA

Yapımı : 2005 - ABD
Tür : Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Gerilim
Süre: 136 Dak.

Resim

Lincoln ve Jordan ütopik ama dışa kapalı bir tesiste yaşamaktadırlar. Söylentiye göre gezegenimiz kirletilmiş ve burası gezegendeki son kirletilmemiş bölgedir. Bu tesiste yaşayan insanlar zamanı geldiğinde yapılan kuralar ile adaya gitmektedir. Sonrasında yaşadıkları bu tesisin dışındaki dünya hakkında şüphelenmeye başlarlar ve sorgulamaya başlayarak hiç tahmin edemeyecekleri bir gerçekle karşılaşır hayatları pahasına mücadele etmeye başlarlar. Ada filmi izlemesi zevkli bir aksiyon-bilim kurgu filmi. İzlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.

Sizinde aksiyon film listeniz varsa tavsiyelerde bulunarak katkı sağlayabilirsiniz. Teşekkürler.
Tavsiyeiste.com - Editör

Etiketler:

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir