Acil kombi tavsiyesi istiyorum - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler

hilalcanli
Konu Sahibi
Teşekkür etti: 0

Acil kombi tavsiyesi istiyorum

10 Şub 2019

Fiyat aralığım 1500-2500 arası Allah herkese nasip etsin yeni bir ev satın aldım 2+1 100m2 2. Kat ısı yalıtımı vs hepsi yapılı yeni bina 7m3 petek altına yoğuşmalı kombi önermiyorlar taş çatlasa dairenin petekleri 6 bilemedin 7m3 falandır. Önerilen kombi markaları bilindik markalar buderus viesmann eca demirdöküm immergas vb. Sizce nasıl bir kombi seçmem gerekir hangi markadan ve hangi çalışma prensibi tasarruf olarak geri döner aklımdaki kombi buderus 072 28kw modeli termostat ile kullanmayı düşünüyorum. Sizlerin düşünceleri benim için önemli sizler ne dersiniz?

Etiketler:

kubracebeci

Re: Acil kombi tavsiyesi istiyorum

10 Şub 2019

2 önerim var immergas alpha veya immergas eolo mini24 uygun istersen dd atron

cansutip

10 Şub 2019

Senden bir tek dileğim var...O paraya 500 ekle YOĞUŞMALI KOMBİ AL..Ödediğin farkı 4 ayda gazdan yapacağın tasarrufla çıkarıyorsun.... BEN TAM 11 YILDIR ECA YOĞUŞMALI KOMBİ KULLANIYORUM....ŞU AN ECA SCOTT en son modeli....Bizim apartmanda 14 evde kombi yanıyor....Geçen ay gelen faturalar ortalama 225 - 430 lira arasında iken ben 148 Lira ile hayret uyandırdım..Kombiyi 39 C ayarda 23 saat devamlı yakıyorum...öğlen 1 saat camları açıp kombiyi dinlendiriyorum...Hepsi bu... Ne alırsan al YOĞUŞMALI AL....Yoğuşmalı kombide çıkan suyu götürecek su gideri olacak...Her M3 gaz için 1 Lt su çıkıyor....Kolay gelsin

secilsarican

10 Şub 2019

bütçenize göre bu kombilerden birini seçebilirsiniz

3 tam modülasyonlu,
tam yoğuşmalı
modülasyon aralığı % 20-100 ve daha geniş,
bazı kombiler ve fiyatları;

4.000 TL civarı
AİRFEL DİGİFEL PREMİX
E.C.A. SCOT KOMBİ

4.500 TL civarı
İMMERGAS VİCTRİX 24 TT . . . 20,5kW ısıtma kapasitesi (130 m2 ye kadar olan yerlerde 20kW ısıtma kapasiteli kombiler kullanılabilir.)
BOSCH CONDENS 2300i W . . . 28kW sıcak su kapasitesi

5.000 TL civarı
WARMHAUS ENERWAPLUS ERP . . . 31kW sıcak su kapasitesi
İMMERGAS VİCTRİX TERA 24 . . . 28kW sıcak su kapasitesi
DAİKİN KOMBİ D2CND024

6.000 TL civarı
BUDERUS LOGAMAX PLUS gb122i . . . 30kW sıcak su kapasitesi
Bu kombiyi yüksek fiyatı sebebiyle eleyebilirsiniz

3 tam modülasyonlu,
yarı yoğuşmalı
bazı kombiler

BOSCH CONDENS 2000W (Buderus gb012 ile özellikleri aynı)
BUDERUS LOGAMAX PLUS GB012 (fiyatı 4.000 tl civarı tam yoğuşmalı kombi fiyatına yakın olduğu için eleyebilirsiniz.)

Yukarıdaki tam yoğuşmalı kombileri veya aynı özelliklerde kombi almaya maddi olanak yoksa, gönül rahatlığıyla bu kombilerden birini alabilirsiniz.
Modülasyonlu oda termostatı ile uyumsuz tam yoğuşmalı kombiler yerine de bu kombilerden birini alabilirsiniz.
İster tam ister yarı yoğuşmalı mutlaka 3 tam modülasyonlu kombi alınız.
Aynı özelliklerde, oda sıcaklığına göre modülasyon sayesinde (3 tam modülasyonlu) yarı yoğuşmalı kombiler 2 modülasyonlu tam yoğuşmalı kombilerden daha az yakar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir