Dram içeren Film Tavsiyeleri ve Öneriler - Tavsiyeiste.com - en iyi tavsiyeler

Kullanıcı avatarı
mehtapsayer
Konu Sahibi
Teşekkür etti: 0
İletişim:

Dram içeren Film Tavsiyeleri ve Öneriler

22 Şub 2019

Dram filmi izlemeyi sevenler için film önerilerinde bulunmak istiyorum. Kendinizden bir pay çıkarabileceğiniz, duygulu zaman zaman ağlatan filmler vardır. İşte bu konuda sizler için film tavsiyelerinde bulunmak istedim. Sizde size göre en iyi dram filmlerini tavsiye vererek katkıda bulunabilirsiniz.

1- K-PAX
Yapımı : 2001 - ABD ,  Almanya
Tür : Bilim Kurgu , Dram
Süre : 120dk

Resim

Bir psikiyatri kliniğinde tedavi gören, K-PAX adlı bir gezegenden geldiğini ve uzaylı olduğunu iddia bir adam sunduğu kuvvetli argümanlar ile doktorunu bunu inandırmaya başlayacaktır. Peki ya sizce bu adam doğru mu söylüyor? Yoksa bir akıl hastası mı?
İzleyicinin kafasında soru işaretleri bırakarak ve sonunu izleyicinin hayal gücüne bırakmasıyla farklı bir yapım. Sonunu açıklamak filmden alacağınız hazzı, düşünceyi etkileyeceği için bu bilgilerden sonra sadece izleyin. İyi seyirler.

2- MOM
Yapımı : 2017 – Hindistan
Tür : Suç , Dram , Gerilim
Süre : 146dk

Resim

İki kız annesi Devki, kızlarının eğitim aldığı okulda bir biyoloji öğretmenidir. Üvey kızıyla olan arasındaki ilişki kopma noktasına gelmişken aile istenmeyen bir olayla karşı karşıya gelir ve hayatları tam anlamıyla alt üst olur. Adalet sistemi vurgusu ile bir annenin nasıl intikam aldığını izleyeceğiniz bu film izlemeye değer bir Hint filmi.

3- PADMAN
Yapımı : 2018 – Hindistan
Tür : Biyografi , Dram , Komedi
Süre : 140dk

Resim

Eşini çok seven bir adam, eşinin sağlığı için ped üretme çabası içine girer. Konusu itibariyle farklı bir film daha da önemlisi yaşanmış bir hayat hikâyesinden uyarlanmış. Hurafeler ve halk gelenekleri yüzünden halkın gözünden düşen bir adam, dinin kadın üzerindeki etkisi, kapitalizm eleştirisi, ticari piyasanın halkı nasıl sömürdüğü gibi birçok konuyu vurgulayan bu Hint filmi kesinlikle izlenmeli.

4- SECRET SUPERSTAR
Yapımı : 2017 – Hindistan
Tür : Dram , Müzikal
Süre : 145dk

Resim

Bollywood sinemasının sosyal mesaj yüklü filmleriyle tanınan yıldızı Aamir Khan’dan yine güzel bir yapım. Film, büyük bir tutkuyla şarkıcı olmak isteyen Insu adlı genç bir kızın bu hayalini gerçekleştirmek için çıktığı serüveni anlatıyor. Toplum tabuları ve kültürleri, acıları ve hüzünleri ile size yabancı gelmeyecek bir konuya sahip olan film erkeğin çoğunlukla egemen olduğu ataerkil bir toplum yapısı olan Hindistan’ın küçük bir kentinde geçmektedir. Sizi genç bir kızın hayalleriyle mücadelesini izlemeye davet ediyorum. İyi seyirler.

5- KAYNAK
Yapımı : 2006 – ABD
Tür : Bilim Kurgu , Dram
Süre : 96dk

Resim

“Ben az önce ne izledim ?”  dedirten tarzda bir film olduğunu söylemeliyim. Bu tarz filmlerde anlatılmak istenenler apaçık bir şekilde sunulmamıştır.
Filmde bir adamın karısı için verdiği mücadelenin yanı sıra Maya efsanesi Hayat Ağacını bulmakla ve yine bir Maya efsanesinde anlatılan ölüler diyarı Xibalba’ya ulaşıp tekrar karısı ile buluşmak için yaptıkları yolculuğu anlatıyor. Ölüm bir son değil başlangıç gibi metafora sahip bu filmi izlemelisiniz.

6- SEE YOU UP THERE
Yapımı : 2017 – Fransa
Tür : Dram , Suç
Süre : 117dk

Resim

1918 yılının Kasım ayında, ateşkes sırasında Fransız yüzbaşı, gereksiz bir saldırı emri verir. Çıkan çatışmada, yetenekli bir ressam, eski bir muhasebeci olan bir askerin hayatını kurtarır. Savaştan sonra hayata birlikte tutunmaya çalışan ikili, küçük bir yetim kızı da yanlarına alarak bir plan yaparlar. Savaş sırasında ölen ve naaşları bulunamayan askerlerin ailelerinin acılarını fırsata çevirmeyi düşünürler.
Hayata farklı pencereden bakmak… Bu roman uyarlaması filmi izlemenizi tavsiye ederim.
İyi Seyirler.

7- SORAYA'YI TAŞLAMAK
Yapımı : 2008 - ABD
Tür : Dram
Süre : 114dk

Resim

Ortadoğu’da Kadın Olmak…
Yıl 1986, film İran'ın bir köyünde geçiyor. Arabası bozulduğu için bir gazeteci köyde mahsur kalır. Burada bir kadına rastlar ve onunla sohbet etmeye başlar. Ve kadın yeğeninin hikayesini anlatmaya başlar… Filmin konusu yaşanmış bir hikayedir ve yaşanmaya da devam ediyor.
Goethe’nin bir sözü vardı buna uygun ;
“Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.”
Filmi izlemenizi tavsiye ederim. Hem belki dönüp kendi gerçeklerimize bakmamızı sağlar. Töre yüzünden ölen kadınların da RECM cezasından ne farkı var ki? Öyle değil mi?

8- KARDAKİ İZLER
Yapımı : 2017 – ABD
Tür : Suç, Dram, Gizem
Süre : 107dk

Resim

Wind River adlı uçsuz bucaksız karlarla kaplı Kızılderili bölgesi ve bu ıssızlığın ortasında genç bir kızın cesedi. Akıcılığı, etkileyici atmosferi, yaşattığı gerilimi ve gerçek bir hikâye olması ile iyi bir cinayet filmi.

Sizinde dram film tavsiyeleri kategorine uyacak izlediğiniz ve beğendiğiniz filmler varsa paylaşırsanız seviniriz.
Tavsiyeiste.com - Editör

Etiketler:

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir